דובאי למטיילים
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

רמדאן בדובאי – האם כדאי להגיע או שלא? 🕌

רמדאן בדובאי אחת ולתמיד - מה אסור ומה סגור!

📅 הרמדאן צפוי להתרחש בין התאריכים 10.3-09.4.2024 (הידעת! כל שנה חודש הרמדאן מתרחש בתאריכים שונים)

חודש רמדאן הוא החודש התשיעי בשנה המוסלמית. הצום הוא מנהג, החוגג את ההתגלות האלוהית לנביא האיסלם, מוחמד. במהלך תקופה זו, מוסלמים נמנעים מאוכל, משקה וצרכים פיזיים אחרים מהזריחה ועד השקיעה כאמצעי לטיהור הגוף והנפש ולקידום משמעת עצמית וענווה. החודש מצוין בהגברת הקהילה והצדקה, עם אירועים ויוזמות רבות שמאורגנים לתמיכה בנזקקים. הרמדאן הוא חלק מרכזי באמונה האסלאמית והוא נתפס כזמן של התחדשות רוחנית והתמסרות מוגברת לאלוהים..

כשיורד הערב בדובאי, תוכלו לשמוע (ובבקשה לא להיבהל) תותח יורה! זהו מנהג המהווה חלק מהתרבות האסלאמית וניתן לשמוע אותו למרחק של עד 10 קילומטרים. ירייה זו מסמלת את שבירת הצום ותחילתה של הארוחה המכונה איפטאר. לארוחה שלאחר הצום, נוהגים להתאסף כל בני המשפחה ולסעוד יחד.

לאחר יריית התותח המסורתית – דובאי חוזרת לחיים!

רמאדן בדובאי

הרמדאן בדובאי, אבו דאבי ובאיחוד האמירויות

❓אחת השאלות העיקריות שעולות בקבוצת הפייסבוק של דובאי ככל שמתקרבים לחודש הרמדאן היא האם כדאי או לכדאי לבקר באיחוד האמירויות בתקופה הזו?

✅התשובה לשאלה זו היא: שאין שום בעיה/מניעה או כל סיבה אחרת לשנות תוכניות לביקור בתקופה זו . אומנם איחוד האמירויות היא מדינה מוסלמית אשר מציינת וחוגגת את החג אך לתיירים המבקרים במקום (בייחוד לאילו המטיילים בדובאי ואבו דאבי) נושא הרמדאן לא אמור להפריע מלבד התאמות קטנות.

ארוחת שבירת צום הרמדאן

אחד היבטים המובהקים של הרמדאן בדובאי הוא השינוי באווירה של העיר. לאורך היום, הרחובות שקטים יותר, שכן מוסלמים רבים מקיימים את הצום ועוסקים בהתבוננות פנימית ובתפילה. עם זאת, כשהשמש שוקעת, העיר מתעוררת לחיים עם שבירת הצום הארוחה חגיגית והעשירה ה”איפטאר” כאשר משפחות, חברים ומוזמנים רבים מתכנסים בחגיגיות וסועדים יחד.

אחת החוויות הפופולריות ביותר במהלך הרמדאן בדובאי היא ביקור באחד מהאוהלים המסורתיים או ה’מאג’ליס’ הרבים המוקמים ברחבי העיר. אוהלים אלו מציעים אווירה אינטימית ואותנטית, עם בידור חי, מטבח מסורתי והזדמנות להתרועע ולהכיר חברים חדשים. בין אם אתם שוברים את הצום עם המשפחה והחברים או משתתפים בארוחה משותפת, החוויה של איפטאר בדובאי היא באמת בלתי נשכחת.

👍 יתרונות החופשה בדובאי בזמן הרמדאן

לצד המגבלות, יש גם יתרונות בשהייה בדובאי במהלך הרמדאן.
 • במהלך היום העיר שקטה וריקה יותר מכל תקופה אחרת בעיר עמוסת מיליוני המבקרים.
 • אתרי הבילוי, אטרקציות, פארקים והחופים חופשיים מהצפיפות המאפיינת אותם בשאר ימי השנה ולרוב גם מציעים הנחות כניסה משמעותיות.
 • לאחר שקיעת החמה העיר מתמלאת באנשים ולובשת אווירה חגיגית. הצטרפו לארוחות שבירת הצום וצפו בהופעות המסורתיות במרכזים העירוניים.
 • חלק מהאטרקציות והקניונים פתוחים עד השעות הקטנות של הלילה.
 • מלונות רבים משלבים בתקופה זו ארוחת שבירת צום בסגנון “אכול כפי יכולתך”.
 • הקניונים מציעים מבצעים מיוחדים, הנחות ומחלקים מתנות לקונים.חוויה משמעותית: קבל הבנה מעמיקה יותר של התרבות והמסורות המקומיות, מה שהופך את החופשה שלך למשמעותית ומעשירה יותר.
 • חוויה משמעותית: קבל הבנה מעמיקה יותר של התרבות והמסורות המקומיות, מה שהופך את החופשה שלך למשמעותית ומעשירה יותר.

❌✈️ האם כדאי לבטל את הטיסה לדובאי בגלל הרמדאן?

במסגרת ישראלים רבים שאינם מוסלמים הטסים לדובאי ומדינות מוסלמיות נוספות בזמן הרמדאן, נרשמה התרעמות ניכרת עקב אי הידיעה כי הכללים משתנים (שחלקם נוקשים גם בימים רגילים) והפעילויות נסגרות באופן חלקי.
חלק מהישראלים דיווחו בחודש שעבר שהם שוקלים למכור את החופשה שלהם ואם צריך גם במחיר הפסד, כדי לא לטוס בתקופת הרמדאן – לפני שאתם מבטלים, חשוב להסתכל על התמונה המלאה.

על אף הביקורת הרבה, הישראלים ייהנו מאווירה ייחודית ורגועה במהלך היום בדובאי, המלונות לא יהיו עמוסים עקב ביקוש נמוך יותר במיוחד בקרב הקהל המוסלמי ועדיין יוכלו לטייל בדובאי וליהנות מגרסה מעט שונה של דובאי בתקופת הרמדאן.
בערב ובלילה של דובאי בזמן הרמדאן הרחובות והאטרקציות יתעוררו לחיים, בשעות אלו ניתן יהיה ליהנות מהשפע של דובאי.
מלבד המלונות, גם האטרקציות והקניונים בדובאי צפויים להיות בתפוסה נמוכה בהרבה מתקופה שאינה הרמדאן, לישראלים רבים זו הזדמנות פז לדלג על תורות, ליהנות מאווירה קצת יותר רגועה ולעיתים אף לשלם פחות.

ההמלצה היא לכוון מראש לתאריכים שאינם הרמדאן, על אף המחירים הגבוהים יותר ועומס המבקרים, חופשה בדובאי בשאר ימות השנה תאפשר לכם ליהנות מכלל האפשרויות של דובאי.
אם אתם רוצים לטוס לדובאי בתקופה הייחודית למוסלמים וזו התקופה היחידה הפנויה עבורכם, חופשה בדובאי בזמן הרמדאן היא עדיין מומלצת ומאפשרת לכם ליהנות מאפשרויות רבות ומתאמות בהתאם לצום במדינה.

כללי התנהגות הרמדאן בדובאי

🍔 אוכל ושתייה

 • בדובאי אכילה, שתיה או עישון בציבור במהלך שעות היום ברמדאן הן פעילויות אסורות, ומי שנתפס עושה זאת על ידי המשטרה יאלץ לשלם קנס של 2,000 דירהם, כ-1,800 שקלים (מקומיים גם יכולים להישלח לעבודות שירות)
 • מחוץ לשטחי המלון, ניתן לאכול ולשתות במקומות פרטיים או באזורים, שמוקדשים לכך.
 • במרכזים מסחריים ומבנים פתוחים לקהל אחרים מותר לשתות ולאכול.

🏨 בתי מלון

היות ומרבית האורחים במלונות הם תיירים, המלונות השונים פועלים בצורה די רגילה בתקופת הרמדאן ומרביתם אף מקיימים ארוחות מיוחדות בסוף יום הצום.

🚋 תחבורה

מומלץ להתנייד באוטובוסים או להשכיר רכב. נהגי מוניות מעדיפים לאכול לאחר הצום וייתכן כי לא יהיו מוניות זמינות רבות.
שימו לב כי שעות פעילות המטרו והאוטובוסים עלולים להשתנות ויש לבדוק באתר הרשמי.

🛍️ קניות וסופרים

אוהבי הקניות שבינינו – אל דאגה, קניונים יהיו פתוחים כרגיל במהלך היום. חלקם גם כל הלילה (למי עלה חיוך עכשיו?)
הסופרים גם הם יעבדו כרגיל, במהלך שעות היום בעיקר.

🥙 מסעדות

 • מסעדות המכבדות את הצום יהיו סגורות, אך יש הרבה מסעדות פתוחות וניתן לאכול ולשתות בהן כרגיל.
 • חלונות ווילונות יהיו מוסטים כדי לכבד את האזרחים ברחוב.
 • רוצים לאכול במסעדה מחוץ למלון, אנחנו נמליץ להזמין מקום בעקבות העומס הצפוי.
 • אלכוהול מותר לקהל לא מוסלמי, אך זה מוגש לעיתים רק בשעות הערב ולאחר הצום.

🎡 פארקים ובאטרקציות

יש! הכל פתוח רגיל.
יש! לא עמוס פה בכלל.
יש! יכול להיות שנקבל גם הנחה. (בגלל שאין הרבה אנשים, ייתכן וחלק מהמקומות יציעו הנחות)

🍺 חיי לילה ובילויים

לא תמצאו בתקופת הרמדאן מסיבות של הפקות ענק המתקיימות לאורך השנה. גם הברים וכך גם מועדוני הלילה מנמיכים את הווליום בחודש מיוחד זה. ואף חלק ממועדוני החוף סגורים לאות הזדהות ומתן כבוד לחג מוסלמי חשוב זה.

❗כמה דברים חשובים שרצוי מאוד לדעת

אז נכון, יש קצת שוני, ואסור לשתות או לאכול ברחוב כמו שאנחנו הישראלים אוהבים לעשות (מי לא מוציא איזו שקית במבה או צ’יפס בין אטרקציה לאטרקציה). 
תכבדו ותתאפקו. לא מצופה מכם לצום אך כן לכבד.
יש לזכור! שתייה ואכילה בפומבי נחשבת עבירה על החוק ועלולה להסתיים בקנס או במעצר – לכן הישמרו!
ילדים עד גיל 12, נשים בהריון או אנשים חולים לא מחויבים בצום.

אהבתם? שתפו עם חברים
עוד מדריכים למטייל
מוניות בדובאי – מידע וטיפים דובאי, אחת הערים הקוסמופוליטיות בעולם, ידועה באורח החיים היוקרתי ובתשתית האולטרה-מודרנית שלה. עם אוכלוסייה של למעלה משלושה מיליון אנשים,
מדריך תרופות בדובאי – מה אסור ומה מותר? אם אתם מתכננים טיול לדובאי, חשוב להכיר את הכללים והתקנות סביב תרופות. בעוד שרוב התרופות מותרות
החזר מס בדובאי דובאי היא אחד מיעדי התיירות הפופולריים ביותר בעולם ומציעה מגוון רחב של אפשרויות קניות, אוכל ובילוי למבקרים. למי שמחפש לחסוך קצת
הבלוג של דובאי למטיילים
עקבו אחר הבלוג שלנו והישארו מעודכנים בכל החדשות, חיי הלילה והחוויות המובילות ביותר שיש לדובאי להציע
  מידע כללי על דובאי
קבוצת הפייסבוק שלנו  
הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו -
הקהילה הרשמית למטייל הישראלי בדובאי
מעל 45K חברים
  תכנון חופשה
מאמרים אחרונים בבלוג
הצטרפו לניוזלטר שלנו

רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה בדובאי?
הירשמו עכשיו לניוזלטר של “דובאי למטיילים”

רכישת כרטיסים לאטרקציות

בקרוב

פתח/י צא'ט
💬 צריכים עזרה?
היי, ברוכים הבאים לדובאי 👋
את/ה צריך עזרה?
דילוג לתוכן