דובאי למטיילים
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

כללי התנהגות בדובאי

👳כללי התנהגות בדובאי

נורמות תרבותיות מהוות את המסגרת החברתית של כל החברות, ומה שסטנדרטי בעולם המערבי עשוי שלא לשקף את המנהגים וההתנהגויות במדינות האיסלאם.
שינויים תרבותיים אלו בולטים במיוחד במדינות ערב, שבהן חריגות מהנורמה עלולות להוביל לקנסות ועונשים.
לפיכך, אם אתם מתכננים טיול לדובאי, היכרות עם החוקים המקומיים היא הכרחית.

בעוד שדובאי נתפסת לעתים קרובות כעיר מודרנית עם אידיאלים מערביים מבחינות רבות, היא נותרה נטועה במנהגים האסלאמיים בכל הנוגע למסורות מקומיות, קודים התנהגותיים, כללי לבוש וחוקים מקומיים. כמדינה מוסלמית, הכללים עולים בקנה אחד עם התרבות המקומית ותורת האסלאם, כאשר איזורים ציבוריים מראים לעתים קרובות שלטים כדי להדגיש את הנורמות הללו הן עבור התושבים והן עבור המבקרים.

תיירים ונוסעים עסקיים כאחד חייבים להסתגל למוסכמות הללו כדי למנוע תקלות שעלולות לפגוע בחופשה או בעסקאות שלהם.

🙂 נימוסים והליכות

היבט בסיסי של כללי התנהגות בדובאי הוא יראת כבוד למנהיגי המדינה ולסמלים הלאומיים. כל הקלה בכבודם אסורה בהחלט. עדיף להימנע מדיונים על מנהיגי האומה או סמליה והצבעה על אתרים, דגלים, תמונות של מנהיגים, מתקנים צבאיים, כלי טיס ואתרים דתיים.

🤫 שמירה על הסדר

התרבות של דובאי מייחסת ערך גבוה לכיבוד המרחבים הציבוריים ודייריו. בניגוד לשיטות המערב, שיחות קולניות, צעקות או שיחות טלפון סוערות ברחובות זוכים לזעף. שפה פוגענית או תנועות ידיים לא הולמות עלולות להוביל לבעיות משפטיות מכיוון שהן נחשבות חסרות כבוד.

🤵 קוד לבוש

כמו ברוב מדינות ערב, קוד הלבוש בדובאי הינו צנוע. לבוש חושפני אינו מקובל ונתפס כפוגעני כלפי התושבים המקומיים. אמנם תיירים לרוב אינם ננזפים על ידי השוטרים המקומיים בגין לבוש שאינו הולם, אך ייתכן שלבוש חושפני מידי יגרור תלונה של המקומיים, מקרה שעשוי להוביל לענישה.

גם אם אין חשש ממשי מענישה, הקפידו על לבוש צנוע והולם ככבוד למקומיים, לתרבותם ולערכיהם. יש להקדיש תשומת לב יתרה ללבוש זה בעת ביקור במקומות קדושים ובמוסדות ממשלתיים. על הבגד לכסות את הזרועות והכתפיים ועל הנשים לעטות כיסוי ראש במקומות הקדושים. במקומות ציבוריים כדוגמת קניונים, שווקים או מסעדות ניתן להסתובב בלבוש חופשי, אך הקפידו שיהיה הולם.

בניגוד לעולם המערבי, הופעה בבגד ים אינה מקובלת בחופים ובטיילת, אלא רק בבריכות סגורות או חופי רחצה פרטיים. אם יש לכם ספק, שאלו לגבי אופן הלבוש המקובל בחוף או בבריכה אליהם אתם מעוניינים להגיע.

קוד הלבוש למבקרי מסגד

😘 גילויי חיבה במקומות ציבוריים

בהיותה מדינה מוסלמית, גילויי חיבה פומביים אינם מקובלים בדובאי. הימנע ממגע קרוב, חיבוקים, נשיקות או גילויי חיבה אחרים בפומבי. להחזיק ידיים עם בן הזוג מקובל אבל לא יותר מזה. גילויי חיבה בין זוגות לא נשואים נחשבים בלתי חוקיים.

👋 תנועות ידיים

כל תנועות ידיים גסות או גלויות עלולות לגרום לעונשים משפטיים. באופן כללי, הימנע מהצבעה על אנשים, סמלים, מוסדות ומבנים. במידת הצורך, החווה באמצעות כל היד שלך, לא רק באצבע.

👨‍❤️‍💋‍👨 הנחיות לזוגות להט"בים

החוקים בדובאי מחמירים לגבי זוגות להט”בים. גילויי חיבה או מגע פומביים נחשבים בלתי חוקיים ויש להימנע מהם.

📸 צילום בחוכמה

בניגוד למקומות רבים בעולם, צילום ללא הגבלה אינו נורמה בדובאי. אסור לצלם תמונות של מתקנים ממשלתיים או צבאיים ואתרים דתיים מסוימים. בדוק תמיד אם צילום מותר בעת ביקור במקומות כאלה.

🍺 כללים לצריכת אלכוהול, עישון וסמים

צריכת אלכוהול מותרת רק באזורים ייעודיים מסוימים כגון מסעדות מאושרות, מקומות בילוי ומתחמי מלונות ספציפיים. שכרות ציבורית ונהיגה בשכרות גורמות לעונשים כבדים. גיל השתייה החוקי לתיירים שאינם מוסלמים הוא 21.

שימוש, רכישה או מכירה של סמים אסורים בהחלט ועונשים על פי חוק. תרופות מסוימות שנרשמו אסורות גם באיחוד האמירויות הערביות. מידע נוסף זמין באתר שדה התעופה של דובאי.

עישון הוא חוקי עבור אנשים מגיל 18 ומעלה. אסור לעשן במבנים סגורים, קדושים וציבוריים ובכלי רכב עם ילדים מתחת לגיל 12.

ולסיכום – תכבדו!

דובאי, כמו גם התרבות והאנשים בה, מרתקים וחווית הביקור במדינה בלתי נשכחת. עם זאת, על מנת ליהנות מהביקור ולהימנע ממצבי מבוכה במקרה הטוב ומקנסות ואף עונשים כבדים במקרה הרע, חשוב להתנהג במדינה באופן המכבד המקובל בה. ישנו דגש רב בתרבות המקומית על מתן כבוד לאחר ולסביבה וחריגה מנורמה זו עלולה לעלות לכם ביוקר. הקפידו אם כן על התנהגות צנועה, מכבדת, מנומסת וסבלנית ושמרו על מודעות מלאה למעשיכם והתנהלותכם.

📢 חשוב לדעת שבחודשי הרמדאן חלים כללי התנהגות בדובאי וחוקים נוספים וחשובים, כגון איסור אכילה ושתיה ברחוב, השמעת מוסיקה בווליום גבוה ועוד..
ממליצים לקרוא בהרחבה על הרמדאן בדובאי.

הבלוג של דובאי למטיילים
עקבו אחר הבלוג שלנו והישארו מעודכנים בכל החדשות, חיי הלילה והחוויות המובילות ביותר שיש לדובאי להציע
  מידע כללי על דובאי
קבוצת הפייסבוק שלנו  
הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו -
הקהילה הרשמית למטייל הישראלי בדובאי
מעל 45K חברים
  תכנון חופשה
לוח מסיבות מתעדכן:
Soho Garden Palm Jumeirah

Paradise Dubai

מאמרים אחרונים בבלוג
הצטרפו לניוזלטר שלנו

רוצים להישאר מעודכנים בכל מה שקורה בדובאי?
הירשמו עכשיו לניוזלטר של “דובאי למטיילים”

רכישת כרטיסים לאטרקציות

בקרוב

פתח/י צא'ט
💬 צריכים עזרה?
היי, ברוכים הבאים לדובאי 👋
את/ה צריך עזרה?
דילוג לתוכן